Лазерна епіляція та воскова депіляція

Епіляція – це ключова процедура в області косметології. Адже вона дозволяє будь-якій жінці бути доглянутою, відчувати себе комфортніше, дає впевненість у будь-яких ситуаціях. На які тільки хитрощі не йшли жінки в усі часи, щоб позбавитися від небажаного волосся! Але жоден спосіб не дозволяв вирішити цю проблему радикально. На щастя, прогрес не стоїть на місці, і сьогодні будь-яка жінка має унікальну можливість позбавитися від небажаного волосся назавжди – за допомогою лазерної епіляції.

Чому лазерної епіляції віддають перевагу у всьому світі?
На відміну від використання побутових електроепіляторов, лазерна епіляція безболісна. Вона не викликає подразнення шкіри, на відміну від гоління, не призводить до опіків і рубців, на відміну від електроепіляції. Після лазерної епіляції не вростають волосся, а відповідно, не з’являється подразнення і запалення. На відміну від фотоепіляції, усунення волосся доданими лазером дозволяє позбутися від волосся в найкоротші терміни з гарантованим результатом.
Як діє лазер?
Доданий лазер має властивість миттєво нагрівати, а потім руйнувати клітини, що містять пігмент (меланін). Лазерний промінь пробігає від кінчика волосини до його репродуктивної системи – волосяний цибулини і швидко знищує її. При цьому руйнування волосяного фолікула відбувається за мілісекунди. Незважаючи на стрімке підвищення температури в області цибулини, процедура безболісна, так як за ті ж самі мілісекунди відбувається й охолодження. Результати лазерної епіляції можна оцінити відразу ж після проведення процедури.
Скільки сеансів необхідно провести для повного усунення волосся?
Необхідно провести 5-6 процедур, тому що після одного сеансу назавжди «ідуть» тільки волосся в стадії активного росту, приблизно 20%. Решта 80% фолікулів знаходяться у фазі сну або перехідних фазах. Через 4-8 тижнів наступні 20% фолікулів перейдуть у фазу росту і їх можна буде видалити і т.д.
Чи є побічні ефекти після процедури?
Деякий час може зберігатися невелике почервоніння, однак це явище не вимагає особливого лікування і проходить самостійно.
Чи потребує епіляція спеціальної підготовки?

Необхідно пам’ятати, що до проведення епіляції не можна засмагати протягом двох тижнів. Також протягом двох тижнів до процедури не можна видаляти висмикувати волосся, видаляти їх кремом, воском або електроепілятором. Перед процедурою необхідно поголити волосся на ділянці передбачуваної процедури. Це може зробити лікар або пацієнт може поголитися будинку сам.
Чи потрібен спеціальний догляд після процедури?
Після сеансу епіляції не можна знаходитися під прямими сонячними променями протягом двох тижнів. Для уникнення подразнення і запалення шкіри ми рекомендуємо використовувати крем Бепантен.
Чи є протипоказання для проведення лазерної епіляції?
Лазерна епіляція не можна робити при цукровому діабеті в стадії декомпенсації і при деяких соматичних захворюваннях шкіри. Відносним протипоказанням до проведення епіляції є вагітність. Також неможлива лазерна епіляція волосся, які не містять меланіну (сиві) або практично не містять його (блондини).

Депіляція – це видалення стрижня волосся, частини, яка знаходиться над поверхнею шкіри. Ця процедура буває механічної та хімічної. Хімічні методи треба застосовувати особливо обережно. Обов’язково спочатку слід пройти тест на чутливість шкіри (намазати невелику ділянку засобом, змити і почекати ефекту 1 добу). І ніколи не слід застосовувати депілятори, призначені для ніг і зони бікіні, для обличчя – мазати ними щоки або підборіддя, а також застосовувати креми-депілятори для поліпшення форми брів і взагалі в області століття – це може викликати опіки слизової оболонки. Ні в якому разі не можна використовувати хімічні депілятори на запальній, пошкодженої або обпаленої шкірі.
Техніка депіляції холодним воском.

Холодний віск випускають у вигляді спеціальних пластинок, готових до застосування, та у вигляді касет. Крім перелічених аксесуарів, необхідних для проведення депіляції, додатково знадобиться нагрівач для касет і смужки для зняття воску. У салоні зручно використовувати нагрівані, які розігрівають кілька касет одночасно, для того, щоб під час роботи можна було б швидко змінювати вистиглу касету.
Після нагрівання до потрібної температури касету дістають з нагрівача і за допомогою роликового аплікатора наносять віск тонким шаром за напрямком росту волосся на велику поверхню шкіри. Потім, прикладаючи смужку, видаляють віск разом з волоссям, різко відриваючи її проти росту волосся. Оброблену по­верхню протирають дезінфікуючим розчином, а потім наносять засіб, що сповільнює ріст волосся.
Депіляція цього виду зручна, гігієнічна, економічно вигідна, її недоліками є болісні відчуття під час процедури, а також та обставина, що коротке тверде волосся погано видаляється за цією технологією.

Техніка депіляції теплим воском.

Для роботи необхідний віск (випускається в банках різного обсягу), однокамерний воскоплав, металевий шпатель, бавовняні смужки для зняття воску.
Після того як віск нагрівся до потрібної температури (вона обов’язково вказується в анотації до воску кожного виду), металевим шпателем наносимо невелику кількість воску на шкіру за напрямком росту волосся максимально тонким шаром відповідно до розміру смужки для зняття воску. Прикладаємо смужку до воску, добре притискаємо її рукою, а потім різко відриваємо проти росту волосся. Ту саму смужку можна прикладати 2-3 рази.
Якщо віск потрапив на інші ділянки шкіри, його легко зняти, прикладаючи смужку тканини. Якщо після депіляції на шкірі залишився віск, його видаляють спеціальним розчинником. Для депіляції практичніше використовувати смужки одного розміру: так легше розрахувати кількість воску на визначену площу. Варто пам’ятати про те, що металевий шпатель легко нагрівається, тому потрібно періодично контролювати ступінь його нагрівання рукою.
Депіляція цього виду дає можливість повністю видалити небажане волосся, у тому числі коротке і тверде; цей метод можна застосовувати при куперозі; він економічний і не вимагає особливих навичок.
Недоліком є липучість воску.

Техніка депіляції гарячим воском.

Дає змогу якісно видалити небажане волосся в ділянці пахв і зоні «бікіні».
Віск випускається у вигляді гранул, брикетів, дисків, причому форма випуску не впливає на якість воску.
Для роботи необхідно мати віск, однокамерний воскоплав, дерев’яний шпатель. Коли віск розплавиться до потрібної температури, слід перевірити, чи переносить пацієнт цю температуру: капнути на шкіру крапельку воску. Потім за допомогою дерев’яного шпателя віск наносять товстим шаром за напрямком росту волосся довжиною 10-15 см (не більше), шириною до 3 см. Прикладіть 2-3 пальці до кінця смужки, щоб вони ніби приклеїлися до воску, і різким рухом відірвіть смужку воску разом з волоссям. Якщо пальці погано приклеюються, протріть їх знежирювальним розчином, умочіть у віск і спробуйте ще раз. Можна ніби «підколупнути» смужку й ухопитися за краєчок.